Скільки платять при купівлі-продажу нерухомості?

Скільки платять при купівлі-продажу нерухомості?
Скільки платять при купівлі-продажу нерухомості?
Згідно з українським законодавством, покупець повинен сплатити збір на обов’язкове пенсійне страхування – 1%.

Також при купівлі квартири слід зважати, що згідно зі статтею 4 Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито» встановлено осіб, які звільняються від сплати державного мита. Це:

- інваліди Великої Вітчизняної війни та сім’ї військовиків (партизанів), які загинули або пропали безвісти;
- інваліди І-ІІ груп;
- ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС.


Продавець своєю чергою повинен внести такі платежі.

- Податок на доходи фізичних осіб-резидентів – 5% від вартості нерухомості. Відзначимо, що такий податок доведеться сплатити, якщо нерухомість перебуває у власності менше 3 років або якщо це другий чи один із подальших продажів цього року. Ця умова не поширюється на об’єкти, отримані у спадщину, і якщо це перший продаж цього року.
- Військовий збір – 1,5%.
- Оплата послуг нотаріуса (держмито). Якщо купівлю-продаж нерухомості оформляє державний нотаріус, то треба сплатити держмито. Якщо ж це робить приватний нотаріус, потрібно оплатити його послуги. Раніше таку оплату було встановлено в розмірі 1% від ціни квартири (будинку), але не нижче її оцінюваної вартості. Але наказом Мін’юсту від 24 червня 2019 року № 1923/5 скасовано мінімальний розмір оплати послуг нотаріусів. Тепер їм можна буде платити менше 1% від вартості нерухомості.Джерело статті: “https://zhitomir-online.com/ukraine/88828-skilky-platyat-pry-kupivli-prodazhu-nerukhomosti.html” Об этом сообщает mianews.in.ua со ссылкой на СМИ.

ТОП новости

Вход

Меню пользователя